• Prenet’in ilgi alanı nedir?

  – Prenet’in ilgi alanı, insan sağlığını ve yaşam kalitesini artıran programları uygulamaktır. Beslenme destekleri ve kilo kontrol amaçlı enerjisi kısıtlanmış gıda takviyeleri, Prenet’in ilgi alanı dahilindedir.

  – Beslenme ve zayıflama programımız takipli bir program olup beslenem alışkanlıklarını kişiye özel değerlendirip, disipline etme ve değiştirme programı olup kilo kontrolüne yardımcı, kilo verme amaçlı enerjisi kısıtlanmış gıdalar tebliğine uygun olarak geliştirilmiştir

 • Program neleri kapsar?

  – Uzun yıllara dayanan birikim ve tecrübe,
  – Danışmanlık ve takip,
  – Kişiye özel değerlendirme,
  – %100 doğal, öğün yerine geçen besleyici karışımlar,
  – Şirketimizin uzman diyetisyenleri tarafından hazırlanmış, insan vücudunun gereksinimlerini karşılayan (protein, karbonhidrat, vitamin, mineral, iz elementler ve bitki lifleri) kişiye özel öğünler,
  – Kişinin vücut kompozisyonunu ideal seviyeye getirip kalıcı olmasını sağlamak, kilo kontrolünü kontrol etmek, vücut dengesini korumaya yardımcı olmak.

 • Prenet‘in bilimsel zayıflama programı tam uygulanırsa tekrar kilo alınır mı?Prenet‘in bilimsel zayıflama programı tam uygulanırsa tekrar kilo alınır mı?

  – Program süresince katılımcılarımız, şirketimizin uzmanları yardımıyla beslenme alışkanlıklarını iyi yönde değiştirip iş temposunu ve yaşam kalitesini arttırmaya yardımcı olmaktır.
  – Beslenme programımız esnek olup kişinin ihtiyaçlarına göre uyarlanabilir.
  – Yediğiniz hiçbir şeyi yasaklamayan programımızda kalındığınız sürece, almanız gereken tüm besin değerlerini dengeli bir şekilde karşılamış olursunuz.
  – Sonuç olarak katılımcılarımız programı tamamladıktan sonra, dengeli beslenme alışkanlıklarına devam ederek hem ideal kilolarını korurlar hem de uzun süreli başarı elde etmelerine yardımcı olmaktır.

 • Ne kadar zamanda kilo verebilirim?

  Bu konuda; kilo kaybı ya da belli bir bölgenin incelmesi gibi konuları ayrı ayrı incelemeliyiz.
  Haftalık ortalama kilo kaybı, tüm bilimsel araştırmaların kabul ettiği 900-1400 gr. aralığındadır.
  Kilo kaybı kişinin vücut tipine göre ya da programdaki uyumuna göre değişebilir. Yağlanmanın olduğu belli bölgelerin incelmesi de vücudun diğer bölgelerine göre daha fazla olabilir. Bu sonuçlar kişiye özel olarak değişir.

 • Eczanemi hangi sıklıklarla ziyaret etmeliyim?

  Danışmanı her 14 günde bir, kişinin ona özel değerlendirmesini ve kişinin muhtemel uygulama hataları varsa uyararak düzeltmesini tavsiye eder. Gerek görürse kişinin danışmanı bir dahaki ziyaretine kadar olan beslenme programını çıkarır. Program boyunca kişi ziyaret sayısı azalan aralıklarla devam eder. Kontroller de ayda 1, üç ayda 1, senede 2 şeklinde devam edebilir

 • Öğün yerine geçen besleyici karışım nedir?

  Ruhsatını aldığımız T.C. Tarım Bakanlığı’na göre, kilo verme amaçlı enerjisi kısıtlanmış öğün yerine geçen ve besleyici karışım olan ürünlerimiz, bir öğün için gerekli tüm vitamin, mineral ve izo elementleri karşılamaktadır.
  Kilo verme amaçlı enerjisi kısıtlanmış gıda olan PREnet Sağlık ve Kozmetik ürünleri, Almanya’da üretilen hipokalorik beslenmeye yardımcı olan bir karışımdır. T.C. Tarım Bakanlığı tarafından onaylanan ve doğal olan bu ürün tüketildiğinde, insülin cevabı düşük kalacağı için vücut enerji ihtiyacını kendi depo kaynaklarından karşılar.

 • Prenet‘in bilimsel zayıflama programı tam uygulanırsa tekrar kilo alınır mı?

  – Program süresince katılımcılarımız, şirketimizin uzmanları yardımıyla beslenme alışkanlıklarını iyi yönde değiştirip iş temposunu ve yaşam kalitesini arttırmaya yardımcı olmaktır.
  – Beslenme programımız esnek olup kişinin ihtiyaçlarına göre uyarlanabilir.
  – Yediğiniz hiçbir şeyi yasaklamayan programımızda kalındığınız sürece, almanız gereken tüm besin değerlerini dengeli bir şekilde karşılamış olursunuz.
  – Sonuç olarak katılımcılarımız programı tamamladıktan sonra, dengeli beslenme alışkanlıklarına devam ederek hem ideal kilolarını korurlar hem de uzun süreli başarı elde etmelerine yardımcı olmaktır.

 • Ne kadar zamanda kilo verebilirim?

  – Bu konuda; kilo kaybı, belli bir bölgenin incelmesi gibi konuları ayrı ayrı incelemeliyiz.
  – Haftalık ortalama kilo kontrolü, tüm bilimsel araştırmaların kabul ettiği 900-1400 gr. aralığındadır.
  – Kilo kaybı kişinin vücut tipine göre daha yüksek oranda olabilir. Yağlanmanın olduğu belli bölgelerin incelmesi de vücudun diğer bölgelerine göre daha fazla olabilir.

 • Eczanemi hangi sıklıklarla ziyaret etmeliyim?

  – Eczane her 14 günde bir, kişinin -PRENET’in BIA cihazıyla- vücut kompozisyonunu (yağ, kas, su oranları) ölçerek değerlendirir ve kişinin muhtemel uygulama hataları varsa uyararak düzeltmesini tavsiye eder.
  – Gerek görürse kişinin eczaneyi bir dahaki ziyaretine kadar olan beslenme programını çıkarır. Program boyunca kişinin eczaneyi ziyaret sayısı azalan aralıklarla devam eder. Kontroller de ayda 1, üç ayda 1, senede 2 şeklinde devam eder.

 • Eczane bana kendi başıma yapamadığım ne sunacak?

  – Dünya Sağlık Örgütü’ne göre obezite, başka rahatsızlıkları doğuran bir hastalık olarak kabul edilmektedir. Dolayısıyla hastalık tespitinde, koruyucu sağlık yönetiminin başında olan eczane ve eczacı ile tespiti yapılmalı ve tedavi olmasına yardımcı olunmalı.
  – Eczane, BIA ölçüm metoduyla kişinin vücut kompozisyonunu ölçerek değerlendirir. Bu ölçüme göre kişinin günlük enerji ihtiyacını saptar, kişiye özel beslenme tavsiyelerinde (protein, karbonhidrat, vitamin, mineral, iz elementler vs.) bulunur.

 • Öğün yerine geçen besleyici karışım nedir?

  – Ruhsatını aldığımız T.C. Tarım Bakanlığı’na göre, kilo verme amaçlı enerjisi kısıtlanmış öğün yerine geçen ve besleyici karışım olan ürünlerimiz, bir öğün için gerekli tüm vitamin, mineral ve izo elementleri karşılamaktadır.
  – Kilo verme amaçlı enerjisi kısıtlanmış gıda olan PREnet Sağlık ve Kozmetik ürünleri, Almanya’da üretilen hipokalorik beslenmeye yardımcı olan bir karışımdır. T.C. Tarım Bakanlığı tarafından onaylanan ve doğal olan bu ürün tüketildiğinde, insülin cevabı düşük kalacağı için vücut enerji ihtiyacını enerji depolarından karşılar.

 • Programın katılımcıya maliyeti ne kadardır?

  – Bu, katılımcının programda kaldığı süreye ve kilo kontrol ihtiyacına göre değişir.
  – Halen perakende fiyatı 135 TL olan 28 porsiyonluk bir kutunun öğün başına maliyeti yaklaşık 4.8 TL‘ye denk gelmektedir. 4.8 TL karşılığında aldığınız tüm vitamin, mineral ve izo elementleri de işin içine katarsanız, bu ücretin normal yemekli bir öğünün maliyetinden daha az olduğunu görürsünüz.

 • Birçok diyet denedim, bu programla gerçekten kilo kaybedecek miyim?

  – Eğer size tavsiye edilenleri tam olarak uygularsanız; kilo kontrolü sağlar ve belli bölgelerde incelme sağlarsınız.
  – Kilo kaybı, vücudun enerji alışverişine göre olmaktadır. Eğer vücudunuza giren enerji miktarı, tüketmeniz gereken enerji miktarından az olursa vücudunuz, ihtiyacı olan enerjiyi kendi kaynaklarından karşılar.
  – Prenet’in bilimsel zayıflama programı, vücudunuzun hazır enerji kaynaklarını kullanmasına yardımcı olur.

 • Tüm söylenenleri tam uyguladığım halde neden kilo veremedim?

  – Sağlıklı obezlerde kilo kaybı olmamasının nedeni, yanlış beslenme alışkanlıklarına devam etmeleridir.
  – Biz belli periyotlarda yapılan ölçümlerimizle, kişilerin beslenme hatalarını %95 oranında saptayarak problemin çözümüne yardımcı olmaktayız.

 • Kabızlıkla alakalı bazı sorunlarım var, bu sorunlarım artar mı?

  – Programın START evresinde yemek miktarı azaldığından tuvalete çıkma sıklığı ve miktarı da doğal olarak azalacaktır.
  – Bu kişilerin lif yönünden zengin besinler tüketmeleri ve bedensel faaliyetlerini artırmaları, kendi yararlarına olacaktır. Kabızlık sorunu devam eden kişiler, aşağıdaki tavsiyeleri dikkate alabilir.
  – Bol bol sıvı tüketmeleri gerekir. Özellikle sodyum yönünden zengin maden sularını tavsiye ediyoruz.
  – Serbest öğünü almadan önce, kalori miktarı hesaplanarak 1-2 adet kuru kayısı ya da incir yenebilir.
  – Serbest öğünde, kalori miktarı göz önüne alınarak düzenli bir şekilde probiyotik yoğurt tüketilebilir.
  – Gerekli görülürse gece bir bardak suda bekletilmiş, öğütülmüş keten tohumlarını normal yemekle tüketebilirler. Bu yöntem, günlük sıvı tüketiminin 2-3 litre olduğu durumlarda başarılı olabilir.

 • Program süresince ciltte sarkmalar olur mu?

  – Bu sorunun cevabı birçok katılımcımız için ‘hayır’dır. Programın amacı, vücut hücre kütlesini korumak olduğu için böyle bir sorunla karşılaşmazsınız.
  – Muhtemel sarkmaları önlemek için, bazı bedensel faaliyetlerinizi (spor, seks vb.) artırmanızı tavsiye ederiz.

 • Programda eczane tavsiyelerini 2/3 oranında aksatırsam ne olur?

  – Programa, arada aksatmalar yapsanız bile devam edin.
  – Önemli olan aynı aksatmaları tekrarlamamanızdır.
  – Kesinlikle vücut ağırlığınızı ve kalori değerinizi dert etmeyin. Program süresince özgüveninizi kazanacaksınız.

 • Neden günlük 2-3 litre sıvı tüketmeliyim?

  – Günlük 2-3 litre kalori içermeyen sıvı tüketilmesi herkes için gereklidir.
  – Program süresince tavsiye edilen sıvı tükemi, kan sirkülasyonunuzun normal olmasını sağlayacak, yorgunluk ve muhtemel baş ağrısını ortadan kaldıracaktır. Bağırsak faaliyetlerinizi normale döndürecek ve kilo kontrol evresini hızlandıracaktır.

 • Sağlıklı ve kalori miktarı az olan meyveleri ara öğünlerde tüketmem neden tavsiye edilmiyor?

  – Tüketmek sakıncalıdır. En ufak bir tüketim, insülin seviyenizi yükselteceğinden kilo kontrol evreniz duracaktır. Örnek vermek gerekirse: 1 elmanın ¼‘ü insülin seviyesini harekete geçirmek için yeterlidir.
  – Katılımcılarımıza mutlaka vurgulamamız gereken en önemli noktalar şunlardır;
  – Sadece 4 gramlık karbonhidrat tüketimi, insülin seviyesini tetikleyeceğinden kilo kontrol evresi durur.
  – Katılımcı devamlı bir şeyler atıştırmayı bırakmalı ve 3 öğün beslenmeyi kendine alışkanlık edinmelidir.
  – Meyve sadece ana öğünün bir parçası olabilir.

 • BASIC ürünüyle meyve ya da meyve suyunu karıştırabilir miyim?

  – HAYIR.
  – Çünkü meyve veya meyve suyunu BASIC ürünüyle tüketirseniz, size tavsiye edilen kalori miktarını aşarsınız. Aynı zamanda, insülin seviyesi daha fazla yükselerek sizin kilo kontrol evrenizi uzatır.

 • Mineral suyu yerine light ürünler içebilir miyim?

  – Mineral suyu tüketmenizi tavsiye ederiz. Mecbur kalırsanız bazı light ürünleri de tüketebilirsiniz.
  – DİKKAT! Bazı light ürünler kalori içerebilirler. Ürün etiketlerindeki kalori değerlerine dikkat edin.

 • Diyabeti olan kişiler programa katılabilir mi?

  – Diyabet tip 2 hastaları, doktoru tavsiye ettiğinde programa dahil olabilir.
  – DİKKAT! Bu tip hastaların yakın takibi gerekir. Bu kişilerin kullandıkları ilaçların, hipoglisemiye neden olmaması için azaltılması gerekebilir.
  – Diyabet tip 1 hastalar programımıza katılamaz.

 • Menüde belirtilen bir meyveyi başka bir meyveyle değiştirebilir miyim?

  – Kalori listesindeki bilgilere göre değiştirebilirsiniz.

 • Ana menüyü 2 küçük parçaya bölüp tüketebilir miyim?

  – Hayır. İnsülin cevabını 2 kez tetiklemiş olursunuz.

 • Ne kadar süreyle programa devam edebilirim? Herhangi bir sınır var mı?

  – Hayır. Herhangi bir sınır yoktur. Program, batı tıbbının kabul ettiği gerçeklere dayandığı ve doğal ürünlerle desteklendiği için ideal sonucu alana kadar devam edebilir, kesintiye uğratsanız bile tekrar programa dönebilirsiniz.

 • Programı belli bir süreliğine bıraktım, tekrar START ürünüyle mi başlamalıyım?

  – Evet. Depoladığınız glikozu tüketmezseniz, muhtemelen açlık hissedebilirsiniz.

 • Her gün düzenli olarak bir öğün BASIC tüketebilir miyim?

  – Evet. Doğal bir üründür ve bir öğünde tüketmeniz gereken vitamin, mineral ve izo elementleri içerir.

 • Aile bireylerinden farklı olarak kendime yemek yapmak zorunda mıyım?

  – Hayır. Beslenme piramidine uygun olarak hazırlayacağınız yemeklerle, ailenizin sağlıklı ve ucuz bir şekilde beslenmesini sağlarsınız.

 • Ürünlerle kilo kaybı nasıl gerçekleşir?

  – En önemli nokta, 3 öğün besin tüketmektir.
  – Hedef, kilo kontrolü durdurduğu için insülin seviyesini düşük tutmaktır. İnsülin seviyesi düşük olunca açlık hissini de yenmiş olursunuz.
  – Size tavsiye ettiğimiz menüler, beslenme ve kalori açısından en ideal menülerdir.
  – T.C. Tarım Bakanlığı’ndan onaylı doğal ürünlerimiz, düşük insülin cevabı ile otomatik olarak kilo kontrolüne yardımcı olur.

  Sonuç olarak;
  – İnsülin seviyesi düşük olduğu için açlık hissetmezsiniz.
  – Tüm gereksinimleriniz karşılandığı için yorgunluk hissetmezsiniz.
  – Sinirli olmazsınız.
  – Kilo kontrolü yakımı gerçekleşir.
  – Hedeflerinize ulaşmak için motive olursunuz.

 • İlk kilo kontrolü vücudun hangi bölgelerinde gerçekleşir? Yüz ve göğüs bölgelerinden kaybım olur mu?

  HAYIR.
  – Programın en büyük avantajlarından bir tanesi de budur. Kilo kontrolüne, öncelikle vücudunuzun enerji stoklarının en yüksek olduğu bölgelerden başlarsınız.

  Bu bölgeler;
  – Karın bölgesi
  – Kalça ve basen bölgeleridir.

 • Programın özellikleri

  – Batı tıbbının kabul ettiği kurallarla desteklenen, kişiye özel beslenme programıdır.
  – Sadece uzman kişilerin (eczane) gözetiminde satılır.
  – Avrupa ve Amerika pazarında 30 senelik tecrübemiz vardır.
  – Ekonomiktir. (Her öğün sadece 4.8 TL)
  – Katılımcılar, kendileri istedikleri takdirde programa katılabilirler.
  – Kişiye özeldir.
  – Uzun süreli başarısı kanıtlanmıştır.
  – Avrupa’da 3.500 doktor ve 8.000 eczacı çalışma arkadaşımızdır.
  – Avrupa’da aylık programdaki katılımcı sayımız 650.000 civarındadır.
  – Avrupa Birliği ve T.C. Tarım Bakanlığı tarafından onaylıdır.
  – Yan etkisi yoktur.
  – Yasa gereği, her öğünde ihtiyacınız olan tüm gereksinimlerinizi tam olarak karşılar.
  – Kendiniz için özel yemek pişirmenize gerek yoktur. Program menülerindeki yemekleri seçtiğiniz takdirde, hem siz hem de aileniz sağlıklı beslenirsiniz.
  – Çalışan kişilerin kullanımına da uygundur.